pga logo hq EURO DEV TRUST 300DPI

MSO 130922 1815

Eestis 2 uut PGA Prod

Head uudised Eesti golfimaastikul. Alates eelmisest nädalast on meil juures 2 kvalifitseeritud PGA professionaali, kelleks on Priit Jalasto ja Torel Neider. Mõlemad treenerid lõpetasid edukalt enda õppingud Soome PGA-s, mis kestis kokku 5 aastat. Õpingutel saadi teadmisi, kuidas treenida erinevas vanuses ning erineva tasemega mängijaid. Lisaks oli treeneritel kohustuslik ka kahepäevase mängutesti läbimine. PGA treenerite koolitus toimub põhjanaabrite juures Vierumäki Spordiakadeemia ja Soome PGA vahelise koostööna. Õpinguid ja loenguid viivad läbi kõik oma ala spetsialistid. Näiteks pidasid see aasta loenguid sellised tuntud nimed nagu Viktor Gustavsson, Chuck Cook ja Phil Kenyon.

Priit: "Väga hea meel on, et viis aastat õpinguid on läbi saanud. Selle aja jooksul olen paljude huvitavate inimestega tutvunud ning neilt olulisi teadmisi saanud. Väga oluline on just, et mängijaid õpetaks treener, kes seda päriselt õppinud on ning oskab tähelepanu pöörata ka kõige pisematele detalidele. Minu tuleviku plaanid on seotud Eesti Golfikooli ja EGCC-ga."

Torel: "PGA staatus on kvaliteedimärk minu jaoks ning annab vôimaluse oma teadmisi edasi jagada. Tulevikuplaan on Golf X Raes tööd teha ja pakkuda kvaliteetset golfiôpetust kôigile."

Priit annab golfitrenne Estonian Golf&Country Club'is ja talveperioodil Pirital Exit Sisegolfikeskuses. Torel viib oma treeninguid läbi suvel Golf X Raes ning talveperioodil Arigatos.

Eesti PGA selgitab, keda saab golfis nimetada treeneriks

Viimastel aastatel on golfi ringkondades olnud mitmeid arutelusid golfi treenerite teemal ning eelmisel nädalal käivitas ajakiri Golf avaliku küsitluse parima treeneri valimiseks. Sellest tulenevalt pidas Eesti PGA vajalikuks teemat selgitada.

Treener ei ole tiitel vaid elukutse, mille nimetuse väljateenimiseks tuleb omandada vastav erialane haridus. Hea spetsialist peab ennast pidevalt täiendama ning oluline on pidev praktiline tegevus. Lähtuvalt golfi rahvusvahelistest regulatsioonidest väljastatakse PGA Professionaali nimetus inimesele, kes on läbinud PGA golfitreenerite kooli. Vastavad koolid on kinnitatud PGA nimekirjas ja õppetöö nendes toimub kindlatel põhimõtetel. Õppetöö maht PGA professionaaliks saamisel on umbkaudu 3800 tundi, mille jooksul peab andma erinevaid eksameid kinnitamaks omandatud teadmisi ja oskusi. Lisaks tuleb kooli lõpetamiseks sooritada mängueksam, mängides kahepäevasel võistlusel kogutulemuse mitte rohkem, kui +14. Kõik PGA kooli astunuid või selle lõpetanuid koondab Eesti PGA, kes kannab edasi rahvusvahelise PGA väärtusi ja põhimõtteid ning hoolitseb kvaliteetse golfiõppe eest Eestis. Eesti PGA õpetavaks täisliikmeks saab olla PGA kooli lõpetanud inimene. Eesti PGA kandidaatliikmeks saab olla PGA kooli õppima asunud inimene.

Eesti Golfi Liit ja Eesti PGA (Professional Golf Association) on aastaid tagasi kokku leppinud, et golfiõpet reguleerib Eesti PGA. Selle eesmärk on tagada oma ala koolitatud spetsialistide tegutsemine golfiõppe valdkonnas, et vältida võimalikku kahju, tulenevalt vastava hariduse puudumisest ning oskustest väga spetsiifilise ja tehnilise ala õpetamisel. Lisaks golfis ülemaailmselt tunnustatud PGA diplomile, väljastatakse Eestis lisaks erinevatel spordialadel EOK (Eesti Olümpiakomitee ) treeneri kutsetunnistusi. Täna väljastatakse EOK poolt treenerite kutsetunnistusi järmiselt: abitreener EKR 3 tase, nooremtreener EKR 4 tase, treener EKR 5 tase, vanemtreener EKR 6 tase ja meistertreener EKR 7 tase. Rohkem infot leiab: http://www.eok.ee/treenerikutse

Kutseandmise ja taseme- ning täienduskoolituse korraldamiseks on EOK moodustanud koostöös spordialaliitudega kutsekomisjonid. Kutsekomisjonid kuulutavad välja kutseandmise, võtavad vastu taotlusdokumendid, kontrollivad nende nõuetele vastavust , korraldavad kutseeksami ja otsustavad kutse andmise. Sellest tulenevalt jälgib ka golfi kutsekomisjon golfiõppe alustaladeks olevate PGA põhimõtete ühilduvust. Hetkel on menetlemisel eelnõu golfitreenerite erialase kutsestandardite täpsemaks formuleerimiseks. Vastavalt sellele eelnõule on kavas veelgi selgemalt kohaldada EKR (Eesti Kutsekvalifikatsiooniraamistik - 22. mail 2008.a. Kutseseadus) seotust PGA raamistikuga. Golfis tegutsevate treenerite tase saab olema veel selgemalt seotud PGA poolt tunnustatud õppeasutuste õppima asumisega ja selle lõpetamisega. Sellega seonduvalt oleks võimalus abitreeneri EKR 3 taseme kutsetunnistust taodelda kõikidel, kes peavad eelnevalt läbima juhendajate koolituse kutsekomisjoni juures (15h) ning praktilise koolituse klubi juures. EKR 4 taseme kutsetunnistust on võimalik taotleda PGA koolis õpinguid alustanud inimesel ning EKR 5 taseme kutsetunnistust PGA kooli edukalt lõpetanud inimesel. Tulenevalt eelpool toodust saab täna ja ka tulevikus golftreeneriks nimetada vähemalt EKR 5 taseme kutsetunnistuse saanud inimest.

Eesmärk kogu selle selgituse ja põhimõtete juures pole mitte pärssida golfi arengut või uute treenerite ala juurde tekkimist, vaid tagada kvaliteetne õpe kvalifitseeritud treenerite poolt.

Selgusid Tallinna- ja Eesti PGA Meistrivõistluste parimad

11. ja 12. oktoobril peeti Niitvälja ning Jõelähetme väljakutel Tallinna Lahtised Meistrivõistlused ja selgitati ka Eesti PGA Meister.

Tallinna Lahtised meistrivõistlused võitis meeste arvestuses Erko Täht tulemusega +9, teise koha sai Jan Larsson ning kolmas oli Kristo Tullus.

Naiste arvestuses oli võidukas Annika Meos (+13), kellele järgnesid Anneli Esken ja Apawan Chinglek.

Meesjuunioridest oli parim Martin Järve (+10), järgnesid Egeti Liiv ja Sander Aadusaar.

Naisjuunioridest võitis esikoha Anete Liis Adul (+53), teiseks tuli Greta Martina Vall ja kolmandaks platseerus Laura-Liisa Lilleleht.

 

Teist aastat toimunud Eesti PGA Meistrivõistlustel saavutas esikoha Martin Toom (73, 73). Teisele kohale tuli Gert Velsberg ning kolmanda positsiooni hõivas Paul Põhi. Kokku oli võistlusel mõõtu võtmas kuus PGA liiget.

 

Eesti PGA tänab võistluse toetajaid:

Sirel & Partnerid

Euronics

Veskimati

Avallone

Suured tänud ka Jõelähtme- ja Niitvälja Golfikeskustele!

 

pilt 2

Nädalavahetusel külastas Rocca al Mare keskuses Golf Roadshow’d üle 300 inimese

Möödunud nädalavahetusel toimus Rocca al Mare kaubanduskeskuses Euroopa PGA, R&A, Eesti Golfi Liidu, Eesti PGA ja Eesti Golfikooli koostöös Golf Roadshow raames golfi tutvustav promo üritus. Kokku külastas kolme päeva jooksul üritust üle 300 inimese, mis on UK’st saabunud kordinaatori Anry Gealy sõnul kaubanduskeskustes tehtud tutvustuste rekord.

Kõik huvilised said professionaalsete golfitreenerite juhendamisel oma esimesed golfilöögid tehtud. Ürituse edukaks läbiviimiseks oli Provision Golf Events Suurbritanniast kohale lennutanud kolm täispuhutavat löögikohta, kus golfilööke teha sai. Golfitreenerid lihvisid huviliste lööke, jagasid näpunäiteid ning filmisid tulevaste golfarite swinge. Kõik osalejad said ka oma edukalt sooriatud golfilöögid video kujul e-maili teel, mis loodetavasti innustab golfiga edasi tegelema. Eesti Golfi Liidu vabatahtlike tiim jagas huvilistele veel infovoldikuid Eesti golfis toimuva kohta ning vastasid huviliste küsimustele.

Eesti PGA ja Eesti Golfi Liit tänavad kõiki osalejaid, golfitreenereid, abilisi, toetajaid ja ürituse eestvedajaid.

rs pilt

Veel artikleid...

Visit in Ladbrokes bingo information.

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Copyright © 2013 Professional Golfers Association of Estonia